جاذبه های گردشگری برزیل تئاتر آمازوناس و فرنادو د نورنها

دوشنبه, 20 دی 1395 ساعت 15:27

تئاتر آمازوناس (Teatro Amazonas )

تئاتر آمازوناس يا  آمازون ، خانه اپرا در مانائوس ، در قلب جنگل آمازون است. اينجا در روزهای اوج تجارت لاستيک ، با استفاده از موادی از سراسر جهان ، با مبلمانی از پاريس ، سنگ مرمر ايتاليا و فولاد انگلستان ساخته شد. در خارج از ساختمان ، گنبدی با 36000 کاشی و سراميک با رنگ پرچم ملی برزيل پوشيده شده است.اولين نمايش در 7 ژانويه سال 1897 توسط اپرای ايتاليايي اجرا شد. خانه اپرا بعد از اينکه تجارت لاستيک کاهش يافت و مانائوس منبع اصلی درآمدش را از دست داد ، تعطيل شد. به مدت 90 سال نمايش فردی در اين تئاتر وجود نداشت تا اينکه در سال 1990 دوباره بازگشايي شد.

تئاتر شهر ( Teatro Municipal )

تئاتر شهر ريو يا Theatro Municipal ، ساختمان زيبا و سفيد رنگی در مرکز شهر ريو دوژانيرو است که معمارش برای ساخت و طراحی آن از خانه اپرای پاريس الهام گرفته است. ساختمان تئاتر شهر در اوايل قرن ۲۰ ساخته شده و به عنوان يکی از بزرگ‌ترين و مهم‌ترين سالن‌های تئاتر کشور برزيل در نظر گرفته می‌شود. تئاتر شهر ريو نه تنها برای برگزاری تئاتر بلکه برای اجرای کنسرت‌های مختلف موسيقی مورد استفاده است. در اوايل قرن ۲۰ و زمانی که ريو هنوز هم پايتخت برزيل محسوب مي‌شد تئاتر شهر فعاليت فشرده و فعالانه‌ای داشت که تأثير عمده‌ای نيز بر روی زندگی فرهنگی ساکنين ريو داشت.

فرنادو د نورنها (Fernando de Noronha )

فرنادود نورنها  مجمع الجزايری زيبا با سواحلی بکر ، مناظر و حيات وحش ، واقع در 354 کيلومتری سواحل شمال شرقی برزيل است. اين مجمع الجزاير در سال 1503 توسط ( آمريکو وسپوچی ) کشف شد و قبل از سلطه پرتغال در سال 1737 ، به طور موقت توسط هلندی ها و فرانسوی ها اشغال شد. امروزه بزرگترين جزيره از 21 جزيره جمعيتی حدود 3500 ساکن دارد. اين جزيره ها با آب گرم در کل طول سال و ديد بسيار خوب حتی در عمق 50 متر ، مکان ايده آلی برای غواصان می باشند.

 

 

 

موارد مرتبط

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید